Jste přesvědčení, že za krásným úsměvem zahraničních celebrit, tak jak je vídáte na titulních stranách časopisů, jsou hodiny práce grafika? Omyl. Grafici upravují všechny partie hvězdných těl, ale úsměv mají celebrity vlastní. A dokonalý. Protože vědí,jak o něj pečovat, i to, že investice do chrupu se vyplatí.

Člověku trvá dvě sekundy, než si vytvoří na svůj protějšek první názor. A stav chrupu při zaškatulkování hraje nemalou roli. Personalisté se shodují, že při obsazování určitých pozic hraje roli právě úsměv. Je první vizitkou, kterou člověk odkrývá. A pokud jeho chrup hlásá, že se o sebe jeho majitel příliš nestará, získává automaticky mínusové body. Co tedy udělat pro to, aby právě váš úsměv byl tím, co zaujme a získá vám body k dobru? Jednoznačně hlavním způsobem, jak docílit dokonalého výsledku, je prevence. Jednou z jejích součástí je ale také bělení zubu. Vybrat si můžete mezi domácí péčí, nebo se svěříte do ruky odborníka.

MUDr. Miloslav Kubíček vysvětluje: „Pokud máte problém se zabarvením zubní skloviny a nepomůže ani dentální hygiena, přichází na řadu zmiňované bělení zubu. Bělení je vhodné pro zdravé zuby, které nemají neléčené zubní kazy, korunky, fazety apod. Před bělením je nutná konzultace a vyšetření u stomatologa a doporučuje se i dentální hygiena. Poté je bělení účinnější.“ Domácí bělení představuje nejjednodušší možnou metodu bělení zubu. Pacientovi se zhotoví pružné nosiče, které přesně kopírují jeho zuby, a do nich si nanáší bělící gel. Cena za sadu 2 pryžových aplikátoru a 4 aplikátory bělícího gelu je zhruba 4900 Kč. Tento gel odbarvuje pigmenty usazené v zubu, nepůsobí mechanicky na zubní sklovinu, ale komplexně na celý zub. Po nasazení na zuby se gel nechá působit asi 30–60 minut. Tento postup se opakuje 1–2x denně. První viditelné výsledky se dostaví již za několik dní. Metoda umožňuje pacientovi dosažení kvalitních výsledku s možností vlastního dohledu nad požadovanou bělostí zubu. Ordinační bělení je rychlejší způsob bělení, při kterém lékař nanese na zuby preparát s vyšší koncentrací účinné látky a poté muže být aktivován pomocí plazma lampy nebo pomocí laseru. Je nutné setrvat zhruba hodinu a půl v ordinaci a z tohoto důvodu se jedná o dražší způsob bělení (asi 7500 Kč až 11 000 Kč, podle použité metody). Snadné triky pro krásu. Pomoci vám může nejen odborník, ale také správný přístup k péči o chrup. Jaké další způsoby vedou k trvale bílému chrupu?

1Používejte po dohodě se zubní hygienistkou bělicí zubní pasty. Jsou v prodeji v běžných prodejnách s drogistickým zbožím nebo navštivte specializované prodejny.

2Existují také bělící pásky, týdenní kúry s bělícím účinkem – ty všechny jsou ale vhodné pro zuby, které nejsou nijak poškozené.

3S věkem se sklovina zabarvuje. Je možné celý proces zpomalit například tím, že ze svého jídelníčku vyřadíte potraviny, které barví sklovinu – tedy kávu, černý čaj, červené víno, sycené kofeinové nápoje atd.

4Kouření není špatné jen pro vaše zdraví, ničí také vaše zuby. Způsobuje totiž žluté skvrnky na zubech. Pokud nepřestanete kouřit, váš chrup bude už po pěti letech vypadat zažloutlý, starší minimálně o patnáct let, než vám ve skutečnosti je.

5Další položkou, kterou je třeba obcházet obloukem, jsou sportovní nápoje. Podle posledních výzkumu způsobují zubní erozi. Pokud už nemůžete odolat, vždy po požití nápoje si ústa vypláchněte čistou vodou.

6Některé léky vám také mohou zahýbat s barevností chrupu. Antibiotika obsahující tetracyklin jsou efektem žloutnutí nechvalně známá. S tímto poškozením si ale zkušený lékař či hygienistka dokáže poradit, svěřte se proto v případě problému do jejich péče a nespoléhejte na domácí zázrak.

Zavolejte nám+420 221 595 000
Napište námrecepce@medical.pstrossova.cz
Najdete násPštrossova 10, Praha 1