Protetika

Protetika se zabývá zhotovováním zubních náhrad fixních (korunky, můstky) i snímacích (zubních protéz) v případech, kdy došlo ke ztrátě zubů. Ve spolupráci s vlastní laboratoří zhotovujeme veškeré typy protetických náhrad. Naše laboratoř zhotoví přesné korunky, můstky (z kovplastu, metalokeramiky, keramiky), snímací částečné i celkové náhrady, speciální protetické práce, jako jsou zásuvné spoje, hybridní náhrady, skleněné pilíře atd.

Při ošetření zubů korunkami patří keramika k těm nejdokonalejším materiálům. A to jak kosmeticky, tak i z důvodů zdravotních. Keramika vítězí i ve své trvanlivosti a funkčnosti. 
Nejčastěji se používá tzv. kovokeramická korunka. Je velice vhodná i na větší protetické můstky. Jak název napovídá, jde o propojení kovu a keramiky tak, že ve vakuu je na kovovou korunku napálena keramika. Kov není po nacementování na zubní pahýl vůbec vidět. 
Někdy se používá i bezkovová keramika nebo porcelán. Tyto náhrady jsou vhodnější většinou na práce menšího rozsahu, jak na fazety, tak na inlaye (což jsou plombičky vyrobené v laboratoři a pak do zubu nebo i na zub nalepené), nebo též na samostatné korunky a můstky menšího rozsahu. Tato práce patří k nejdražším, ale také nejkvalitnějším estetickým a kosmeticko-protetickým ošetřením chrupu. Do protetických prací dále patří zubní protézy částečné i totální (pro bezzubá ústa).

Zavolejte nám+420 221 595 000
Napište námrecepce@medical.pstrossova.cz
Najdete násPštrossova 10, Praha 1