Kolik přibližně stojí jeden implantát?

Pokud se jedná o běžný implantát (tj. pacient má pro zavedení implantátu dostatek kosti), pak se celková cena jednoho implantátu pohybuje od 26.000,- Kč do 35.000,- Kč (vč. implantátu, zavedení, nástavby, korunky atd.)
V případě že pacient nemá dostatek kosti, cena je o něco vyšší - cca o 4.000,- Kč - 15.000,- Kč.

Jak dlouho bude trvat od první návštěvy, než budu mít plně funkční zubní implantát a kolik to bude znamenat návštěv?

Je samozřejmě obtížné říci přesně postup ošetření, protože záleží na typu defektu chrupu, zda se jedná o horní či dolní čelist, zda je nutné doplnit kost, to vše se dozví pacient při konzultaci, která je před implantací nezbytná. Součástí konzultace je vyšetření včetně analýzy RTG, plán ošetření, časový rozvrh a rozpočet.
V zásadě se nejprve zavede implantát a přibližně po 7-10 dnech odstraňují stehy. Po vhojení implantátu (přibližně 3 měsíce, ale někdy i dříve) vybereme protetický pilíř (abutment) a zašroubujeme jej do implantátu. Pilíř otiskneme a v laboratoři se zhotoví korunka, která se na pilíř v ordinaci cementuje nebo šroubuje. Výroba korunky trvá asi 10 dnů. To znamená, že je nezbytné přijít na návštěvu přibližně pětkrát. Záleží samozřejmě na tom, zda je před samotnou implantací nutné provést úpravy kosti.

Jak dlouho po vytržení zubu je nutné čekat na implantát?

Záleží na zubu. Někdy se dá implantovat ihned po vytržení  (většinou jednokořenové zuby), pokud jsou vhodné podmínky. V ostatních případech se dá implantovat cca po 6 - 8 týdnech od extrakce .

Může se stát, že tělo implantát nepřijme?

V současné době je zavedení implantátů velmi úspěšnou metodou (úspěšnost se pohybuje kolem 99 %). Faktory ovlivňující nepřijetí implantátu: některé choroby - cukrovka, srdeční choroby, dále špatná zubní hygiena, kouření. Abychom pacientům pomohli získat důvěru v zubní implantáty a v celé ošetření, poskytujeme v našem centru při dodržení správné životosprávy a ústní hygieny záruku na funkční implantát po dobu jednoho roku. Po této době je implantát již pevně vhojený do kosti čelisti a jeho selhání je velmi málo pravděpodobné.

Je zubní implantát na „celý život"?

Veškerá ošetření provádíme s cílem, aby zubní implantát pacientovi vydržel plně funkční po maximální dobu. Úspěšnost naší praxe je nadprůměrně vysoká a my jsme přesvědčeni, že námi zavedené implantáty pacientům vydrží co nejdéle je to možné. Historie dentální implantologie však není tak dlouhá, abychom měli důkazy o tom, že implantáty vydrží 50 a více let. (První implantáty podobné těm dnešním byly voperovány v 60. letech minulého století.) Důležité je však striktní dodržování hygienických zásad - instruktáž provede v našem centru dentální hygienistka. Čím lépe se klient o implantát stará, tím déle mu vydrží. U klientů s implantáty je také nutná každoroční kontrola u stomatologa, který implantát zaváděl. Ten zhotoví RTG snímek, aby mohl provést kontrolu a eliminovat možné komplikace.

Zavolejte nám+420 221 595 000
Napište námrecepce@medical.pstrossova.cz
Najdete násPštrossova 10, Praha 1