Jaké druhy bělení zubů nabízíte a v jaké cenové relaci se pohybují?

Nabízíme zde několik druhů bělení zubů:

domácí (cca 5.500,- Kč), které spočívá v tom, že se klientovi v ordinaci sejmou otisky chrupu, zde v laboratoři se zhotoví během pár dnů 2 nosiče a klient si zakoupí bělící gel, který si po dobu 14-ti dnů nanáší každý večer na celou noc.

ordinační (cca 10.000 Kč) - během cca hodiny a půl v ordinaci se provede vybělení zubůStomatolog nanese bělící gel a v případě potřeby použije i anestézii.

Jaký je rozdíl v bělení zubů domácím a ordinačním?

Hlavní rozdíl je v počtu aplikací a koncentraci účinné látky. Konečný výsledek je u obou druhů víceméně stejný.                     

Jak často se mohou zuby bělit a jaká jsou rizika s bělením spojená?

Zuby se nedoporučuje bělit častěji než 1 - 2x ročně. Přibližně 2% populace jsou na jakékoliv bělení rezistentní. 
Je nutné zde upozornit na několik jevů, které k „bělení" patří, ale neznamená, že se projeví u každého pacienta, reakce je vždy individuální

Na prvním místě je to citlivost zubů která je u domácího bělení patrná během 
prvních tří až čtyř dní používání bělícího gelu a pak vymizí. U ordinačního bělení je tato citlivost vnímána nejčastěji po dobu dvou až tří dnů po výkonu a do týdne 
se opět ztrácí. Tento fenomén však lze ovlivnit a minimalizovat dle instrukcí lékaře.

Dočasné zvýraznění tzv. „fluoridových skvrn" což jsou většinou bělavě zbarvené skvrnky, způsobené změnou mineralizace skloviny během jejího utváření v dětství.

Dočasné tzv. „nevybělení krčků" bělených zubů způsobené bariérou, která chrání měkké tkáně před bělícím gelem. Tento rozdíl v barvě se vytratí během několika dnů.                    

Co vše musí být provedeno před samotným bělením?

Zda bělení lze provést zjistí lékař při vstupním vyšetření, které také určí jaký způsob bělení je pro Vás nejvhodnější. 
Před bělením zubů musí být provedeno dále ošetření kazů a citlivých krčků (aby bělení nebylo bolestivé) a také dentální hygiena, aby bylo bělení účinné. Bělící gel je schopen barevně ovlivnit pouze zubní tkáň. Na změnu barvy „bílých" výplní a korunek tedy nemá žádný vliv. Díky zesvětlení okolních zubů může dojít k určitému optickému ztmavení stávajících výplní či korunek, které se musí, pokud barevně nevyhovují, vyměnit za nové.

Zavolejte nám+420 221 595 000
Napište námrecepce@medical.pstrossova.cz
Najdete násPštrossova 10, Praha 1