Ošetření v inhalační analgezii

Pacient se při použití této metody ovlivnění vědomí a bolesti nachází v podobném stavu jako při inhalaci rajského plynu. Tato metoda vás zbaví i toho největšího strachu ze zubního ošetření! U dětí může nahradit ošetření v celkové anestezii. Několik minut po výkonu jste opět v kondici.

 

Kdy a proč se používá?

Jedná se o účinné analgetikum a zároveň potlačuje pocit strachu při zákroku a krátkodobé bolesti například při vpichu lokální anestezie. Jeho použití zajistí analgetické a sedativní účinky při vědomí. Má minimum nežádoucích účinků, jeho podání je snadné. Má rychlý nástup a ústup účinku (během několika minut). Je ideální pro dětské pacienty a pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo ošetření v ústech. Jeho použití je možné u všech typů výkonů.

 

Jak se aplikuje a jak působí?

Jeho aplikace je velmi snadná. Vdechuje se pomocí nádechového ventilu ústy těsně před zahájením ošetření a aplikací injekční anestezie. Je možné též podávání po celou dobu výkonu pomocí nosní masky. Nástup účinků je velmi rychlý, analgetický účinek nastupuje již po 9–12 vdechnutích. Účinek odezní velmi rychle během několika minut. 15 minut po ukončení inhalace můžete odejít a po 30 minutách můžete například řídit automobil, což při podání jiných léků není tak rychle možné.

 

Je použití bezpečné?

Výhodou této metody je minimum vedlejších účinků. Podání je bezpečné i pro většinu běžných onemocnění (vysoký krevní tlak, onemocnění štítné žlázy, alergie, …), kde by podání jiných tlumicích prostředků bylo rizikové. Někdy se může při aplikaci dostavit euforie, lehká závrať nebo mírná nevolnost. Tyto pocity však po ukončení inhalace rychle odezní.

 

Je bezpečný i pro děti?

Jak v zahraničí, tak na domácím trhu se tento přípravek již dlouho využívá v porodnictví, při různých bolestivých vyšetřeních a odběrech tkání. Právě dobré dlouholeté reference z porodnictví, kde se plyn podává rodičkám i po několik hodin, jsou jasným důkazem nezávadnosti přípravku. Vedlejší účinky jakýchkoli podávaných přípravků jsou v tomto oboru velmi přísně sledovány, a to jak v dopadu na rodičku, tak na rodící se dítě. Přípravek je schválen státním ústavem pro kontrolu léčiv.

 

Kdy nelze tuto metodu použít?

Mezi kontraindikace podání patří hlavně plicní emfyzém, stavy po operaci nebo léčbě srdce a některá onemocnění s nedostatkem vitamínů řady B.

Zavolejte nám+420 221 595 000
Napište námrecepce@medical.pstrossova.cz
Najdete násPštrossova 10, Praha 1