Implantologie

Tento úzce specializovaný obor stomatologie je dnes již nedílnou součástí péče o chrup. Zubním implantátem zasazeným do čelistní kosti nahradíme chybějící zub a po vytvoření pevného spojení s kostí využijeme zubní implantát pro protetickou práci (pevný můstek), jejíž dokončení by jinak nebylo možné. Jde sice o náročnou, ale efektivní metodu rekonstrukce chrupu. Dentální implantologie prodělala v posledním desetiletí bouřlivý vývoj a stala se standardním léčebným postupem v moderní stomatologii. Rutinním používáním zubních implantátů se radikálně změnil pohled na stomatologickou protetiku a můžeme tak dnes nahrazovat chybějící zuby bez nutnosti brousit ostatní zuby a řešit mezeru můstkem.

Implantát se dá použít:

Zubní implantáty jsou řešením velmi kvalitním, komfortním a dlouhodobým. Zubní implantát je v podstatě podpůrný pilíř válcovitého nebo kónického tvaru s vnějším a vnitřním závitem. Lze jej označit jako „umělý kořen“, který je základem pro upevnění tzv. suprastruktur, což jsou různé typy podpěr, na které se zhotovují zubní korunky nebo můstky. Moderní implantát je v dnešní době vyráběn téměř výhradně z čistého titanu se speciální úpravou povrchu. Každý klient je detailně seznámen s léčebnou taktikou a její finanční stránkou, přičemž jsme schopni každému „ušít na míru“ několik léčebných variant, které odpovídají jeho možnostem. 
Na našem pracovišti se věnujeme zubní implantologii již řadu let, máme stovky implantologicky ošetřených klientů. Ročně zavádíme přes 200 zubních implantátů, včetně potřebných zákroků před samotnou implantací a následného zhotovení protetiky. Jsme autorizovaným implantologickým pracovištěm a máme licenci pro dentoalveolární chirurgii. Součástí pracoviště jsou dva operační sály evropského standardu, které jsou propojeny sterilizačním centrem. Při větších výkonech na čelistech je téměř vždy přítomen zkušený anesteziolog, výkon probíhá bezbolestně, komfortně a bez rušivých příhod v tzv. ANALGOSEDACI nebo celkové anestezii.

Používáme implantáty značky Straumann či Dentis.

Více odpovědí týkající se zubních implantátů naleznete také zde.

Zavolejte nám+420 221 595 000
Napište námrecepce@medical.pstrossova.cz
Najdete násPštrossova 10, Praha 1