Chipování s Klárou Spilkovou

CHIP neboli úder, po kterém má míček letět krátkou trasu, aby pak následně mohl další trasu rotovat. Zhruba stejně proběhne krátký rozhovor s naší profesionální dvacetiletou hvězdou golfu Klárou Spilkovou. Do nejvyšší evropské soutěže Ladies European Tour vstoupila jako nejmladší člen v historii této soutěže – již v 16 letech. Když se jí zeptáte, jak na „to“, aby se člověk stal profesionálem v této disciplíně, řekne vám: „Jen tak si v klidu hraj. Prvních deset let je to těžký, ale pak se to určitě zlomí.“

 Kláro, zkus odhalit svůj obvyklý denní program, abychom si uměli představit, jak vypadá program profesionální golfistky.

Hodně záleží, kde zrovna jsem. Pokud jsem doma v Praze, mám nabitý program. Ráno chodím většinou na neurotrénink nebo k paní psycholožce. Odpoledne jedu na golf, po tréninku pak chodím na fyzioterapii nebo do „fitka“ a navečer docházím do jazykové školy.

 Co pro tebe znamená golf?

Golf je pro mě již odmala láska na první pohled. Ve čtyřech letech jsem vzala golfovou hůl do ruky a od té doby už jsem ji prakticky nepustila. Je to můj koníček i práce dohromady, nikdy jsem nechtěla dělat nic jiného. Takže golf je pro mě styl, bez kterého si už nedokážu představit svůj život. Vše se točí kolem něj.

 Co pro tebe znamená, když se řekne ERPET?

Další srdcová záležitost již od dětství, kdy jsem jako šestiletá vstoupila do Golf Clubu Erpet Praha a začala hrát turnaje pod dohledem Karla Vopičky, který je žijící legendou všech indoor turnajů. (smích) Stále se tam ráda vracím. Do Erpetu chodím ráda i na tenis, squash, badminton a do restaurace na dobré jídlo.

 Jak vidíš svou budoucnost?

Samozřejmě skvěle! (smích) Golf má od ostatních sportů obrovskou výhodu v tom, že se dá hrát do vysokého věku na velmi dobré úrovni. Takže mám skvělé vyhlídky, stále se držím svého snu – chci být nejlepší golfista na světe.

 Stihneš i nějakou kulturu?

Ráda poslouchám Pink, a tak jsem například byla v Praze na dvou koncertech. Byla to naprostá paráda,  ale jinak poslouchám všechno možné. Vždy když se mi nějaká písnička líbí, tak si ji nahraju na telefon. Teď se mi třeba líbí od Rihanny její nová píseň Four Five Seconds.

 Co je podle tebe největší vynález?

Telefon. Pro mě je telefon nepostradatelný společník a při cestování naprosto nenahraditelný pomocník. Mohu být v kontaktu se svými blízkými prakticky kdykoli a kdekoli na světě.

 Jaké je tvé krédo?

Být sama sebou, být přirozená. Vždy se na život dívat pozitivně a s úsměvem, protože pak je všechno jednodušší. Snažím se život si užívat!

 Golf je plný pravidel – etikety. Je to pro děti „fajn“?

Každý sport je pro dítě dobrý. Naučí se plno věcí, které se pak v životě mohou hodit. Golf mě naučil pilně pracovat, soustředit se na to, co dělám, vyrovnávat se s překážkami, se stresem, zvládat své emoce.

 Cestování je asi ve tvém životě mnoho… 

Již ve 12 jsem byla na prvním turnaji v zahraničí a od té doby stále cestuji. Poznala jsem už skoro celý svět, různé kultury a především různé lidi.

Zavolejte nám+420 221 595 000
Napište námrecepce@medical.pstrossova.cz
Najdete násPštrossova 10, Praha 1